Światłowodowe sieci to wytwór nowoczesnej technologii i rozwoju techniki. Dzięki współdziałaniu ze sobą różnego typu urządzeń i elementów możliwe jest uzyskanie wysokiej jakości sygnału. Znani producenci tacy jak Mikrotik pracują na bieżąco nad tworzeniem i doskonaleniem urządzeń służących do budowania światłowodów. Wireless Wire Dish, a dokładniej model LHGG 60GHz to rozwiązanie, które pozwala uzyskać szybką i sprawną sieć w bardzo przystępnej cenie. Producent zadbał o wyposażenie tego produktu w nowoczesne, a jednocześnie sprawdzone rozwiązania technologiczne. Dodatkowo urządzenie prezentuje bardzo wysoką jakość co jest mocną stroną marki Mikrotik. Co ciekawego oferuje model LHGG 60 GHz? Jakie są jego właściwości? O tym poniżej.

Specyfikacja LHGG 60GHz

W zestawie oferowanym przez Mikrotika znaleźć można dwa urządzenia LHGG 60ad, a także zestaw montażowy oraz zasilacze. Oba urządzenia są skonfigurowane i połączone tak by wspólnie ze sobą współpracowały osiągając najlepsze efekty. Razem urządzenia oferują połączenie o prędkości 2 Gb/s. Model LHGG 60GHz oferuje zaszyfrowane łącze radiowe o częstotliwości 60 GHz.

Urządzenie to posiada określone poniżej parametry:LHGG 60GHz

  • 4 rdzeniowy procesor ARM 32-bit
  • procesor o częstotliwości 736,8 MHz
  • pamięć RAM 256 MB
  • pamięć 16 MB
  • 1x port Ethernet 10/100/1000
  • maksymalna moc 5W
  • napięcie 12-57 V
  • wymiary: średnica 391 x głębokość 222 mm

 

Urządzenie może pracować w temperaturze od -40 do 55 stopni Celsjusza. Największą zaletą tego modelu jest jego duża wydajność, a także oferowanie stabilnego i szybkiego łącza na odległości nawet 1500 metrów. Nierzadko możliwe jest także osiągnięcie doskonałego sygnału na dłuższej odległości. Co ważne nie ma tu żadnego wpływu nawet bardzo przeciążona sieć Wi-Fi. Zestaw ten sprawdza się zatem znakomicie nawet w bardzo przeciążonych miejscach czy też w przypadku wymagających klientów biznesowych. Produkt zawiera wbudowaną pamięć typu FLASH.

Inne cechy LHGG

LHGG 60GHz idealnie nadaje się do tworzenia wydajnej sieci radiowej w nawet bardzo ciężkich warunkach. Urządzenie gwarantuje brak zakłóceń na linii i dużą przepustowość. Urządzenie działa zgodnie ze standardem 802.11ad i może być zasilane przez pasywne PoE lub PoE 802.3af/at. Działanie opiera się o system operacyjny Router OS i stworzone zostało na Licencji 3.

Kupując to urządzenie Wireless Wire Dish można liczyć na wysoką jakość idącą w parze z niską ceną i świetnymi parametrami. W zestawie znaleźć można nie tylko dwa modele LHGG 60 GHz, ale również niezbędne do jego obsługi czy też konfiguracji elementy. Każdy zestaw zawiera dwa zasilacze 24 V DC, a także 2 gigabitowe PoE injectory. Dodatkowo do zestawu załączony jest także specjalny uchwyt montażowy – 2 sztuki, który pozwala zamontować urządzenia na słupie. Sama konfiguracja modelu LHGG 60 GHz jest bardzo prosta, dlatego każdy z powodzeniem poradzi sobie z obsługą tego urządzenia. Równie łatwy jest montaż, a dzięki załączonym akcesoriom i elementom umocowanie urządzeń jest bezproblemowe i szybkie.