Przełącznik SOHO niewielkich rozmiarów, który oferuje użytkownikom ogromne możliwości to marzenie wielu użytkowników sieci. Czy trudne do spełnienia? Na szczęście nie, bowiem MikroTik Routerboard RB260GS to odpowiedź na te oraz inne potrzeby. W tym niewielkim urządzeniu producent zdołał umieścić pięć portów Gigabit Ethernet oraz port SFP.

To jedne z najczęściej spotykanych i stosowanych urządzeń. Mają za zadanie rozbudowanie sieci i skonfigurowanie kolejnych jej mikrosegmentów w sprawną całość. Najważniejsze parametry takich urządzeń, to oczywiście ilość portów, która decyduje w dużej mierze o przydatności i funkcjonalności danego modelu, możliwości wykorzystania go w określonych warunkach.

Profesjonalne routery charakteryzują się również innymi ciekawymi propozycjami i rozwiązaniami, które sprawiają, że sięgają po nie profesjonaliści i nie tylko. Tutaj mają Państwo możliwość przyjrzenia się ciekawej propozycji, wraz z jej dokładną specyfikacją techniczną i opisem producenta.

Mikrotik RB260GS RB260GS

MikroTik Routerboard RB260GS – charakterystyka

Zasilany przez specjalny system operacyjny SwOS RB260GS. Urządzenie bardzo dokładnie przetestowane. Polecane jest osobom korzystającym z następujących modułów SFP: MikroTik S-35 / 53LC20D, S-85DLC05D czy S-31DLC20D. Oczywiście moduły nie wchodzą w skład standardowego wyposażenia i konieczne jest ich samodzielne dokupienie. Zaprojektowany z myślą o produktach korzystających z przełącznika MikroTik – SwOS router to urządzenie bardzo intuicyjne, pozwalające na bardzo komfortową konfigurację z poziomu przeglądarki internetowej. W efekcie pozwala to nie tylko na korzystanie ze wszystkich podstawowych funkcji urządzenia, ale także na znacznie więcej. To jednak tylko zachęcający wstęp do bliższego zapoznania się z tym produktem.

RB260GS – specyfikacja

Konfiguracja sieci VLAN, zarządzanie port-to-port Forwarding czy możliwość zastosowania filtra MAC, a nawet dostosowywanie niektórych pół nagłówków IP oraz MAC to przykładowe, dodatkowe możliwości pozwalające na ograniczanie przepustowości.

Oto kolejne cechy urządzenia przemawiające za jego kupnem:

Mikrotik RB260GS

  • architektura typu RISC
  • wejście PoE
  • port SFP
  • SFP DDMI

Na uwagę zasługuje jednak przede wszystkim fakt, iż jest to urządzenie charakteryzujące się bardzo dobrą stabilnością oraz wydajnością.

Wskazując na najważniejsze cechy tego urządzenia nie można nie wspomnieć również o jego energooszczędności. Jak się okazuje, pobór mocy maksymalnie 6W, a więc jest to wynik co najmniej zadowalający. Obsługiwane napięcia plasują się na poziomie od 6 V do 31 V. Natomiast zakres temperatury pracy to od – 25 do aż 65 stopni Celsjusza. Takie cechy pozwalają na spokojne korzystanie z urządzenia oraz dają gwarancję satysfakcji. Chcąc korzystać z urządzenia, które pozwoli na rozbudowę sieci bądź stworzenie nowej, warto wziąć pod uwagę właśnie routerboard RB260GS marki MikroTik.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *