Szukając zarządzalnych przełączników większość klientów kieruje się nie tylko konkurencyjną ceną produktów pochodzących od tego dostawcy. Mikrotik cieszy się zainteresowaniem głównie z uwagi na swoje innowacyjne podejście do projektowanych urządzeń, funkcjonalność oraz bardzo duże możliwości zamknięte w stosunkowo niewielkim urządzeniu. Taki jest właśnie przełącznik MikroTik CRS125-24G-1S-RM. Z uwagi na obudowę rack 19″ 1 U z powodzeniem zamontować można w szafie rackowej. To czyni je doskonałym rozwiązaniem także przy większych inwestycjach i projektach. Wyposażone są także w przejrzysty i prosty w obsłudze system operacyjny RouterOS ułatwiający administrowanie i konfigurowanie.

MikroTik CRS125-24G-1S-RM – charakterystyka

RouterBoard CRS125-24G-1S-RM to całkiem nowa propozycja renomowanej marki. Ten zarządzalny przełącznik warstwy 3 to w pełni funkcjonalne urządzenie, które zarządzane jest przez system RouterOS z licencją level 5. Może służyć nie tylko jako przełącznik, ale również jako router. Nie bez znaczenia jest również wyposażenie urządzenia w aż 24 porty Gigabit Ethernet – nie brakuje także gniazda SFP.

Co istotne – każdy z portów charakteryzuje się pełną niezależnością oraz obsługą 802.1Q – VLAN. A także bardzo zaawansowanymi protokołami routingu warstwy 3, takich jak: BGP4, OSPF i RIPv2. Zarządzanie odbywa się nie tylko z poziomu przeglądarki, a więc z GUI, ale także za pomocą CLI (SSH, Telnet) oraz przez dedykowane oprogramowanie WinBox.

CRS125-24G-1S-RM MikroTik CRS125-24G-1S-RM

Routerboard CRS125-24G-1S-RM – specyfikacja

Oprócz wspomnianych wyżej 24 portów, gniazda SFP, systemu operacyjnego RouterOS z licencją level 5 czy możliwości montowania w szafce rack. Urządzenie jest godne uwagi również z powodu poniższych cech :

  • dotykowy ekran LCD
  • mini port USB dla modemu 3D
  • wydajny procesor Qualcomm Atheros AR9344 600MHz
  • port szeregowy RJ45
  • pamięć RAM 128 MB NAND

Nie bez znaczenia jest również opcja reset, możliwość monitorowania prędkości wentylatora czy monitor napięcia, temperatury oraz oczywiście prądu. Ta najnowsza propozycja marki Mikrotik to niezwykle funkcjonalne urządzenie.

Takie urządzenia umożliwiają podłączenie kilku urządzeń w jednej sieci. Dają także możliwość łączenia się ze sobą, w celu rozbudowy danego układu w sposób komfortowy, intuicyjny i przede wszystkim efektywny. Zwłaszcza w budynkach wielorodzinnych oraz komercyjnych budowlach, gdzie w ramach jednej sieci funkcjonuje nawet kilkaset urządzeń sieciowych – CRS125-24G-1S-RM staje się bardzo istotnym punktem i elementem całej układanki.

Wybierając określone routery i switche natknąć można się na wiele różnych modeli. Router CRS125-24G-1S-RM to rozwiązanie w stu procentach profesjonalne, by nie rzecz – specjalistyczne. Wszystkie wymienione cechy jakie posiada, czynią ten router idealnie dopasowanym do wyjątkowych potrzeb. Z tymi wszystkimi funkcjami i dodatkami CRS125-24G-1S-RM nadaje się do praktycznie każdego zadania.

MikroTik CRS125-24G-1S-RMMikroTik CRS125-24G-1S-RM