Firma Mikrotik do jeden z czołowych producentów różnego rodzaju sprzętu elektronicznego. Specjalnością tej marki są urządzenia tworzące sieci bezprzewodowe. Charakteryzują się one wysoką jakością wykonania, a także świetnymi parametrami. Producent stawia bowiem na najlepsze rozwiązania, a także nowoczesną technologię. Switch MIKROTIK CRS112-8G-4S-IN jest przykładem wysokiej jakości sprzętu od Mikrotika, który spotkał się z dużym uznaniem wśród klientów.

Co oferuje MIKROTIK CRS112-8G-4S-IN?

Switch ten posiada bardzo ciekawe i godne uwagi parametry, a najważniejsze z nich to:

  • 1 port PoE
  • 8 portów 10/100/1000 Base T (RJ45)
  • 2 porty SFP (1Gbit)
  • pamięć RAM 128 MB

O wysokiej jakości sprzętu świadczy jego budowa, gdyż do wykonania urządzenia wykorzystano jedynie solidne materiały. Dodatkowo obudowa modelu MIKROTIK CRS112-8G-4S-IN jest metalowa co sprawia, że jest bardzo odporna na różnego rodzaju uszkodzenia, a samo urządzenie jest bardzo trwałe. Dzięki niewielkim rozmiarom można je wygodnie umieścić w dowolnym miejscu. Tak naprawdę mimo niezbyt dużych rozmiarów urządzenie to łączy w sobie wszystkie najlepsze cechy routera, a także przełącznika warstwy 3. Model MIKROTIK CRS112-8G-4S-IN jest niezwykle funkcjonalny i łatwy w obsłudze.

CRS112-8G-4S-IN

Częstotliwość procesora to 400 MHz. Warto zwrócić uwagę także na pamięć, która wynosi, aż 128 MB pamięci RAM, ale dodatkowo urządzenie posiada także 16 MB pamięci FLASH. Urządzenie jest bardzo wydajne dzięki temu, że wyposażono go w solidny procesor QCA8511-AL1C o 1 rdzeniu. Maksymalne zużycie energii to w tym przypadku 13,5 W. Działanie tego switcha opiera się o system operacyjny RouterOS. Dzięki dostępności do specjalnego menu można bardzo łatwo i wygodnie konfigurować sprzęt, a także korzystać z wielu funkcji i opcji.

Czym jeszcze pozytywnie zaskakuje MIKROTIK CRS112-8G-4S-IN?

Model MIKROTIK CRS112-8G-4S-IN posiada, aż 8 portów 10/100/1000 Ethernet, a dodatkowo wyposażony jest również w 4 porty SFP. Urządzenie pozwala, więc na łatwe tworzenie sieci bezprzewodowej i łączenie się z innymi rodzajami sprzętu. MIKROTIK CRS112-8G-4S-IN może pracować bezpiecznie w temperaturze mieszczącej się w zakresie od -30 do 60 stopni Celsjusza. Switch ten posiada porty RJ45 oraz wejście PoE in. Warto wspomnieć, że urządzenie jest wyposażone także w takie elementy i funkcje jak:

  • monitor napięcia
  • radiator procesora
  • monitor temperatury PCB

Użytkowanie urządzenia jest bezpieczne dzięki dostępności do powyższych funkcji. Warto jeszcze dodać, że obsługiwane przez urządzenie napięcie wejściowe to 10 V – 57 V. Urządzenie może być zarządzane w bardzo prosty sposób poprzez aplikację winbox. Wysoka jakość idzie tu także w parze z przystępną ceną, gdyż koszt urządzenia to kilkaset złotych. W zamian otrzymujemy jednak sprzęt o doskonałych parametrach, dużej wydajności, a także niezawodności.