Urządzenia pomocne w tworzeniu wydajnej sieci i bezproblemowego łącza są niezbędnym elementem każdego obiektu biurowego, domowego, a nawet użyteczności publicznej. Access pointy i routery bezprzewodowe znanego producenta Mikrotik należą do jednych z najlepiej sprzedających się urządzeń tego typu na rynku. Ich wysoka jakość i niezawodność sprawiają, że są lubiane przez klientów i cenione na całym świecie. Na szczególną uwagę zasługuje nowy model Access pointa, a mianowicie RBD52G-5HACD2HND-TC pochodzący prosto z produkcji Mikrotika. Jego parametry są zadowalające, a funkcjonalność i łatwa obsługa stanowią wielkie atuty. Jakie jeszcze zalety posiada to urządzenie? O tym poniżej.

Parametry HAP AC2 RBD52G-5HACD2HND-TC Mikrotik

Ten wydajny Access Point posiada bardzo ciekawe cechy i właściwości. Otóż na pierwszy plan wysuwa się tu ogromna zaleta jaką jest funkcja Dual czyli jednoczesne zapewnianie zasięgu WiFi dla częstotliwości 2,4 GHz oraz 5 GHz. Urządzenie wyposażono w solidny procesor 4-rdzeniowy 716 MHz oraz 128 MB pamięci RAM. Maksymalne zużycie energii wynosi tutaj 15 W.

Dla wygody użytkowania ten model posiada, aż pięć portów 10/100/1000 Mb/s Ethernet, które dają możliwość korzystania z urządzeń przewodowych. Urządzenie oferuje podwójny łańcuch bezprzewodowy 2,4 GHz oraz podwójny łańcuch bezprzewodowy 5 GHz. Częstotliwość robocza dla pasma 2,4 GHz wynosi 2412-2484 MHz natomiast dla wyższej częstotliwości 5 GHz jest to zakres 5150-5875 MHz. Protokoły wynoszą tutaj: dla 5 GHz: 802.11a/n/ac natomiast w przypadku 2,4 GHz jest to 802.11b/g/n. Wzmocnienie antenowe w obu przypadkach wynosi 2.5 dBi. Temperatura w jakiej może pracować urządzenie to od -40 do 70 stopni Celsjusza. Producent wyposażył sprzęt także w port USB, który daje możliwość korzystania z zewnętrznych zasobów.

RBD52G-5HACD2HND-TC

Zalety RBD52G-5HACD2HND-TC

Urządzenie marki Mikrotik może zostać zamontowane na ścianie lub ustawione w dowolnym miejscu w pozycji zarówno pionowej jak i poziomej. Ze względu na niezbyt duże wymiary produkt ten może być ustawiony w szafie rackowej lub też innym miejscu. Dzięki temu, że jest lekkie zapewnia komfort i jest wygodne w użytkowaniu. Co ważne jest bardzo łatwe w obsłudze. Dzięki wysokiej jakości, którą gwarantuje marka Mikrotik urządzenie posiada bardzo dużą trwałość. Bazowanie na solidnych materiałach pozwoliło stworzyć producentowi solidny i niezawodny sprzęt. Doskonałe funkcje, oszczędne używanie energii, a także jednoczesne zapewnianie zasięgu WiFi dla dwóch częstotliwości to tylko kilka z najważniejszych zalet jakie posiada model RBD52G-5HACD2HND-TC.

Urządzenie wyposażone jest w sprawdzone rozwiązania, a jednocześnie zastosowano w nim nowoczesną technologię. Powinno spełnić wymagania zarówno amatorów jak i profesjonalistów. Parametry są tutaj doskonałe, a funkcjonalność bardzo wysoka i zaawansowana. Dodatkowo produkt ten posiada niską awaryjność. Z pewnością ten router pozwoli stworzyć wysokiej jakości sieć o świetnym zasięgu i dużej wydajności w dowolnym obiekcie czy miejscu.