W ofercie cenionego producenta, firmy Mikrotik znaleźć można różnorodne urządzenia dostępowe, które cieszą się wysoką i efektywną sprzedażą. Jednym z ciekawszych wariantów punktu dostępowego jest model LtAP mini, który cieszy się dużym uznaniem wśród użytkowników. Urządzenie to prezentuje bardzo wysoki poziom jakości, co gwarantuje sam producent. Wykonane zostało z solidnych materiałów, w związku z czym charakteryzuje się bardzo dużą trwałością, a jednocześnie zastosowano w tym modelu bardzo nowoczesne rozwiązania i technologie. Urządzenie jest, więc proste w obsłudze, a także funkcjonalne i komfortowe. Wysoka jakość i niezawodność idą tu w parze z przystępną ceną.

Specyfikacja LtAP mini

Urządzenie wyposażone jest między innymi w:

  • procesor o 1 rdzeniu
  • częstotliwość 650 MHz
  • 64 MB RAM
  • pamięć 16 MB
  • jeden port 10/100 Ethernet

Dodatkowo, model ten zasługuje na uznanie również dzięki temu, że posiada maksymalny pobór mocy w wysokości 4W, a także oferuje dwa gniazda SIM. Urządzenie posiada zintegrowane anteny LTE, a także gniazdo mini-PCI. Zastosowano w nim także port szeregowy RS232, który w znacznym stopniu ułatwia pracę, gdyż zapewnia dostęp do konsoli w celu debugowania. Model LtAP mini zasilany może być na kilka sposobów, a mianowicie poprzez 9-30 V PoE-IN, gniazdo DC lub micro USB. Urządzenie jest nie tylko łatwe w obsłudze, ale także oferuje szereg udogodnień.

LtAP mini

Montaż i cechy urządzenia

Urządzenie wyposażone jest w specjalną obudowę, która jest wodoodporna i może być montowane na ścianie. Zakres temperaturowy wynosi w tym przypadku od -40 do 70 stopni Celsjusza. Dzięki dostępnym w zestawie elementom montaż jest bardzo łatwy i bezproblemowy. Dzięki temu, że obudowa odporna jest na działanie wilgoci i wody, urządzenie można montować zarówno wewnątrz jak też na zewnątrz. Warto zwrócić uwagę także na inne właściwości, którymi poszczycić może się LtAP mini. Otóż wspomniane wyżej dwa gniazda SIM umożliwiają wprowadzanie zmian między operatorami komórkowymi. Dodatkowo zintegrowany GPS zapewnia możliwość śledzenia pojazdów w czasie rzeczywistym, dzięki specjalnym narzędziom. Oprócz podstawowego zestawu GPS, istnieje także możliwość oddzielnego zamówienia zewnętrznej anteny. Urządzenie to świetnie sprawdza się w pojazdach różnego rodzaju – na przykład samochodach czy autobusach.

Inne właściwości LtAP mini

Urządzenie pracuje w paśmie 2,4 GHz, a zysk antenowy wynosi dla tej wielkości 1,5 dBi. Ten punkt dostępowy oparty jest na działaniu systemu operacyjnego Router OS na licencji Level 4. Urządzenie obsługuje kanały w zakresie LTE, 3G oraz 2G. Dzięki niewielkim wymiarom, model LtAP mini jest lekki i wygodny oraz komfortowy w użytkowaniu, a jednocześnie zawarte w nim udogodnienia i nowoczesne rozwiązania technologiczne zapewniają wysoką jakość i funkcjonalność. Jest to jeden z lepszych modeli punktów dostępowych od Mikrotika, które zyskały już dużą popularność na całym świecie. Oprócz licznych korzyści wpływa na to także przystępna, atrakcyjna na naprawdę każdą kieszeń cena.