PPPOE (Point to Point Protocol over Ethernet ) to protokół, który pozwala w łatwy sposób zarządzać kontami, sieciami oraz użytkownikami – rozwiązanie stworzone przede wszystkim dla administratorów oraz dostawców sieci internetowej. Najczęściej używają go właśnie dostawcy usług, którzy kontrolują połączenia klienckie przez XDSL i modemy, jak również połączenia wykonywane przez zwykłe sieci Ethernetowe. To nic innego jak rozszerzenie standardu PPP, z jedną różnicą – w tym wypadku chodzi o transport, do którego zamiast szeregowych połączeń modemowych wykorzystuje się Ethernet. Do pełni działania niezbędny jest jednak nie tylko klient, ale i koncentrator dostępu, czyli serwer. W związku z faktem, iż w tym wypadku jakość ma kolosalne znaczenie, prezentujemy najbardziej interesujące koncentratory marki Mikrotik, charakteryzujące się wysoką jakością oraz niezawodnością. Producent gwarantuje bezproblemowe działanie swoich urządzeń oraz łatwość ich obsługi.

Godne uwagi produkty od Mikrotika

Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na kilka sprawdzonych modeli marki Mikrotik, które cieszą się doskonałymi opiniami wśród użytkowników na całym świecie.

  • Mikrotik CCR1009

Jednym z najlepiej sprzedających się produktów jest aktualnie model CCR1009, który charakteryzuje się wysoką jakością wykonania oraz świetnymi parametrami. Urządzenie pracuje bardzo cicho, a to dzięki temu, że wyposażono je w specjalnie zaprojektowany radiator, dwie rury grzewcze, a także pasywną obudowę chłodzącą. Jest to jedno z pierwszych urządzeń marki Mikrotik, które obsługuje moduły światłowodowe 100BASE-LX / 100BASE-SX / 100BASE-BX. Przepustowość jest bardzo wysoka, dlatego praca jest bezproblemowa i niezawodna. Częstotliwość procesora wynosi tutaj 1 GHz natomiast liczba rdzeni, aż 9. Model CCR1009 wyposażono w 1GB pamięci RAM oraz 128 MB pamięci. Maksymalny pobór mocy wynosi tutaj 25 W. Urządzenie wyposażono w jedno wejście AC oraz dwa wejścia DC – PoE-IN oraz DC jack.

PPPOE

  • Mikrotik CCR1016

Kolejnym urządzeniem na koncentrator PPPOE jest model CCR1016. Jest to bardzo szybki i niezawodny router należący do klasy przemysłowej. Na uwagę zasługuje przede wszystkim 16-rdzeniowy procesor, który zapewnia doskonałą wydajność urządzenia. Model ten wyposażono w częstotliwość 1,2 GHz, a także 2GB pamięci RAM.Urządzenie posiada w zestawie zasilacz oraz obudowę. Maksymalny pobór mocy wynosi w tym przypadku 48 W. Ciekawymi funkcjami w jakie wyposażono model Ccr1016 jest możliwość monitorowania temperatury procesora czy też monitor napięcia. Dodatkowo urządzenie posiada port USB, a także port szeregowy RS232.

  • Mikrotik CCR1036 – model dla wymagających

Niezwykle atrakcyjnym urządzeniem jest również model CCR1036, który posiada, aż 36- rdzeniowy procesor. Jest to router bardzo wysokiej klasy obsługujący przepustowość do 24 milionów pakietów na sekundę. W zestawie można znaleźć obudowę rack 1U. Dzięki zastosowaniu kolorowego ekranu dotykowego urządzenie daje możliwość stałego monitorowania stanu, a także zapewnia dostęp do konfiguracji. Urządzenie nie ma żadnego limitu w pamięci RouterOS. Model ten wyróżniają przede wszystkim takie funkcje jak monitorowanie w czasie rzeczywistym czy równoważenie obciążenia. Pamięć wynosi tu 1 GB natomiast maksymalny pobór mocy 69 W. CCR1036 wyposażono także w jeden port szeregowy RS232 oraz wejście USB, a także wejście AC o zakresie 100-240.