Firma Mikrotik już od lat zajmuje bardzo wysokie miejsce w rankingu producentów różnego rodzaju sprzętu elektronicznego. Producent stawia bowiem na sprawdzone rozwiązania, które łączy z nowoczesną technologią. W efekcie, użytkownicy mogą cieszyć się znakomitymi pod względem jakości produktami, które wyposażone są w regularnie ulepszane funkcje i doskonałe parametry. Jedną z nowości Mikrotika jest urządzenie hEX S RB760iGS, czyli router o ciekawym wyposażeniu i bogatych funkcjach. Warto zatem przyjrzeć się bliżej jego parametrom by przekonać się ile ma do zaoferowania i jakie są jego zalety.

Czym wyróżnia się model hEX S 760iGS?

Urządzenie to posiada niewielkie wymiary, dokładniej 113 x 89 x 28 mm. Dodatkowo wyposażone jest w bardzo wydajny dwurdzeniowy procesor 880 MHz. To właśnie ten aspekt zasługuje na uznanie, gdyż w tak niewielkim sprzęcie udało się producentowi umieścić naprawdę mocny i solidny procesor MT7621A. Warto dodać, że posiada dwa rdzenie. Dzięki temu urządzenie jest niezwykle wydajne. Dodatkowo w wyposażeniu znaleźć można także 256 MB pamięci RAM. Co ciekawe router ten posiada również port SFP i wyjście PoE na jednym z pięciu portów Gigabit Ethernet co w porównaniu z poprzednikiem czyli modelem hEX czyni go naprawdę godnym uwagi, bogatym wariantem.hEX S RB760iGS

Co jeszcze cechuje hEX S RB760iGS?

Model hEX S 760iGS posiada również port USB 2.0 w typie A, a także jedno gniazdo MicroSD. Urządzenie działa w oparciu o system RouterOS. Obsługiwane napięcie wejściowe wynosi tutaj dla DC oraz PoE: 12-57 V.

Warto także dodać, że moc wyjściowa osiąga wielkości:

  • maksymalne całkowite wyjście: 500 mA
  • maksymalne wyjście na port (wejście <30 V): 500 mA
  • maksymalne wyjście na port (wejście> 30 V): 500 mA

Urządzenie wyposażone jest w ciekawe i przydatne funkcje takie jak możliwość monitorowania temperatury poprzez monitor PCB, a także monitorowanie napięcia. Możliwy zakres temperaturowy, w którym urządzenie może sprawnie pracować to od -40 do 70 stopni Celsjusza. Maksymalne zużycie energii wynosi w tym modelu 11W.

Zaawansowane rozwiązania zastosowane w hEX S 760iGS

Router hEX S 760iGS wyposażony jest w różne ciekawe funkcje, a w dodatku zastosowano w nim specjalne szyfrowanie sprzętowe IPsec (N470 Mb / s). Zapewnia to wysoki stopień bezpieczeństwa. Dodatkowo urządzenie obsługuje także pakiet serwera Dude. Dzięki wyposażeniu go w gniazdo microSD można uzyskać dużą szybkość właśnie w celu przechowywania plików Dude. Urządzenie posiada jedną klatkę SFP 1.25Gbit / s, a także aż 5 10/100/1000 portów Ethernet. Wejście PoE jest pasywne o wartości 802.3af / at natomiast wyjście PoE to pasywne PoE do 57 V. Warto także wspomnieć, że urządzenie powstało w oparciu o licencję na poziomie 4.

Urządzenie hEX S 760iGS zasługuje na uwagę ze względu na swoje ciekawe wyposażenie i nienaganny wygląd. Dodatkowo wielkim atutem jest tutaj bardzo przystępna i atrakcyjna jak na taką jakość produktu cena, która wynosi zaledwie kilkaset złotych.