Mikrotik co jakiś czas wydaje na świat ciekawe i naprawdę godne uwagi produkty. Wszystkie wytwory tej marki są dopracowane w każdym szczególe, a także atrakcyjne pod wieloma względami, gdyż charakteryzuje je bardzo wysoka jakość i solidne wykonanie. Niektóre modele takie jak chociażby WAP LTE zasługują jednak na szczególnie duże uznanie, gdyż prezentują naprawdę wysokim poziom.

Co to jest WAP LTE?

Na początku warto w skrócie opisać czym właściwie jest to urządzenie. Otóż jest to niezbyt duży i bardzo wydajny punkt dostępowy, który jest niezwykle funkcjonalny i posiada doskonałe parametry. Posiada on wbudowany modem komórkowy, który obsługuje połączenia zarówno 2G jak też 3G oraz LTE czyli 4G. Urządzenie jest odporne na warunki atmosferyczne i różne czynniki, gdyż zostało wykonane z najwyższej jakości solidnych materiałów.

Parametry WAP LTE

Model routera WAP LTE charakteryzuje się przede wszystkim takimi parametrami jak:

  • WAP LTEjednordzeniowy procesor
  • częstotliwość 650 MHz
  • pamięć RAM 64 MB
  • bezprzewodowy zysk anteny 2 dBi
  • szerokość wiązki anteny 360 stopni
  • 1 port Ethernet 10/100
  • wbudowana funkcja bezprzewodowa 2.4 GHz 802.11b/g.n
  • modem LTE dołączony do zestawu
  • wejście PoE
  • maksymalne zużycie energii 8W

Urządzenie działa w oparciu o system RouterOS, a jego poziom licencji to 4. Wymiary tego produktu to 85x85x30 mm. Obsługiwane napięcie wejściowe wynosi od 9 do 30 V pasywne PoE. Dodatkowo warto wspomnieć, że urządzenie może pracować w temperaturze od -40 do 60 stopni Celsjusza.

Najważniejsze zalety WAP LTE

Z WAP LTE można korzystać zarówno z wykorzystaniem przewodowych jak też bezprzewodowych urządzeń. Wszystko to dzięki wbudowanemu interfejsowi bezprzewodowemu 802.11b/g/n wAP, który daje możliwość połączenia się z siecią LTE zarówno z telefonu jak też innych urządzeń mobilnych czy też bezprzewodowych. W przypadku chęci podłączenia urządzenia przewodowego jest to możliwe dzięki portowi Ethernet.

Bardzo dużą zaletą jest to, że urządzenie jest wodoodporne. Oznacza to, że można zamontować je zarówno na zewnątrz budynku jak też wewnątrz pomieszczeń. Co więcej urządzenie może także zostać zamontowane w dowolnym pojeździe czy też innym miejscu. W zestawie dołączona jest także specjalna podstawka, która umożliwia wygodne ustawienie produktu na dowolnym stole czy biurku albo komodzie. Dzięki specjalnemu złączu Automotive urządzenie idealnie nadaje się do montażu w takich miejscach jak autobusy, samochody, a nawet pociągi.

 WAP LTEWAP LTE

Co jeszcze oferuje WAP LTE?

Urządzenie jest solidnym i wydajnym punktem dostępowym. Dzięki wyposażeniu w karty LTE, które podłączone są do dwóch anten wewnętrznych ze złączami u.FL można bez problemu korzystać z świetnej jakości sygnału sieciowego. Istnieje również możliwość samodzielnego zamontowania własnej anteny LTE. Wystarczy po prostu odłączyć złącza, a w zamian za to przyłączyć swoją antenę LTE, która ma większy i lepszy zasięg.

Punkt dostępowy WAP LTE jest bardzo atrakcyjnym urządzeniem, które dodatkowo dostępne jest w bardzo atrakcyjnej cenie – 541,20 PLN.